"Budoucnost patří těm, kteří věří svým snům.."

Ačkoliv to tak možná nevypadá, můj současný design je optimistický. Že se jeden den nevydaří, že něco třeba i mimo hubnutí člověk podělá, nebo ... ještě z člověka nedělá někoho špatného, natož prohlásit o celém životě, že stojí na nic. To bychom si všichni měli uvědomit. Mějme se rádi.člán


článek o ZP (od 28.10. jsem čistá - bez ZP, ale vím, že to může kdykoliv přijít zas)

Kdo jsem

17. září 2012 v 20:42 | Sud |  Sudka blije (žvaní)
Je tomu zhruba 7 let, kdy jsem si z toho, že jsem tlustá začala něco dělat. Jiná než tlustá jsem snad ani nikdy nebyla.

S tím jsem začala dělat něco kolem 14. roku, hlavně v souvislosti s příchodem na střední - nechtěla jsem být ta tlustá. Tlustou jsem zůstala celé čtyři roky, ale nepředbíhejme.. Nějak se mi podařilo shodit asi (nevím přesně, kde bylo mé maximum) 10 kg /zdá se mi to jako kravina, ale koukám-li do svého zdravotního průkazu, kam bývá váha zapisována, vychází to tak/. A váhu jsem si tak nějak držela. Slýchala jsem že jsem zhubla. Neviděla jsem to na sobě, ale váha to říkala. Nicméně stále tlustá, tím pádem nesebevědomá s neschopností si někoho najít - protože KDO BY MĚ CHTĚL? KDO BY MĚ HLEDAL? Prostě jsem neměla ani potřebu, odvahu už vůbec ne, napsat třeba na podělanou seznamku.

Loni jsem maturovala a prázdniny před příchodem na VŠ byly ve znamení hubnutí. Docela se dařilo. Hltala jsem info o hubnutí a teoreticky vím všechno... I co je špatné. Jedla jsem pravidelně, měla jsem i pohyb, nepřejídala jsem se.
Ten rok na VŠ jsem ale trochu přibrala, přes týden jsem nejedla špatně (opomenu-li nějaké žrací večírky), o víkendech jsem se šíleně přežírala.

No tak jsem to chtěla extrémně změnit přes tyto prázdniny, chtěla jsem najet na to, čím jsem začala předchozí rok. Ale ouha, šílené nadlidské a nenormální přežírání. (Je to fakt extrém, když si vezmu obyčejnou sušenku, o kterou normálně ani nestojim. Nebo že snim kus chleba či housky namazaný paštikou, která mi normálně smrdí. ATD.!!!) V srpnu jsem byla pryč, počítala jsem s tím, že tam zhubnu - nikoli. A zaří je ve znamení pokračování toho, kde jsem koncem července skončila.

Já se prostě nechápu. Dokud budu takováhle, nebudu spokojená. Vím, že mě nikdo nebude chtít - a narovinu, já taky nechci vztah.. Jenomže asexuální taky nejsem. Všechno to vim. Vím, jak bych měla jíst, vím, že přejídání a následné depky nejsou zdaleka správná cesta. Přesto dělám všechno to, co bych dělat neměla.

Viděla jsem docela dost blogů, kde holky hubnou. Blogy holek, kterým se daří a jedí tak, jak já vím, že by se jíst mělo. Blogy holek, které jsou na hranici anorexie, nebo ji už měly/mají. Podpora mezi sebou - to je mi na těch blozích sympatické - nějaká motivace. Já jsem motivována, ale asi ne dost... Tak to chci taky zkusit.

Proč dnes, teď? Sestra, mladší, rovněž tlustá (kdo v naší rodině není? ), která teď trochu zhubla, neboť jedla pravidelně a ne moc a na které je to zhubnutí i vidět, mi řekla, že jsem jak SUD, že je na mně vidět, že jsem přibrala.. a ať nežeru. Myslela to dobře.

Vím, že je to všechno v hlavě, jenže já se v té své nevyznám.

Sud
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 flairjoy flairjoy | Web | 22. září 2012 v 8:52 | Reagovat

Moc ráda se spřátelím :) Zapíšu si tě :))

2 Donky :o) Donky :o) | Web | 23. září 2012 v 12:12 | Reagovat

Ahoj :) No mě po pravdě hubnutí moc nejde. Vím, že když se chce, tak to jde ale u mě je problém v penězích. Ráda bych si vyřila skvělé a zdravé pokrmy, pekla z žitný mouky a tak, ale nemám na to peníze. Jíst ke každému jídlu zeleninu, svaičt ovoce.. Docela hodně to stojí.
No ale snažím se.. Ne všechny moje jídelníčky (které si můžeš přečíst na blogu) za něco stojej ale když si vzpomenu, jak jsem se cpala před několika mnoha lety, kdy jsem s hubnutím začla, nedá se to srovnat :)
Jinak, ráda bych tě "Sledovala" :D Tedy ten postup hubnutí a tak, ráda bych se přiučila. Můžu si tě přidat do oblíbených? Určitě o podporu tady na blogu není nouze. Ale hlavně jez zdravě a často, ne že budeš mít sen být anorektička (jako hodně  holek s hubnoucím blogem). Nechceš přidat svoje míry nebo váhu? Třeba to není tak hrozné, jak si myslíš :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Archiv: 2012 --- 2013