"Budoucnost patří těm, kteří věří svým snům.."

Ačkoliv to tak možná nevypadá, můj současný design je optimistický. Že se jeden den nevydaří, že něco třeba i mimo hubnutí člověk podělá, nebo ... ještě z člověka nedělá někoho špatného, natož prohlásit o celém životě, že stojí na nic. To bychom si všichni měli uvědomit. Mějme se rádi.člán


článek o ZP (od 28.10. jsem čistá - bez ZP, ale vím, že to může kdykoliv přijít zas)

Novým českým prezidentem je Zeman

26. ledna 2013 v 19:39 | Sud |  Sudka blije (žvaní)

Tentokrát poněkud z jiného soudku, a to ne na téma Moje hubnutí, nýbrž na téma Přímá volba prezidenta ČR, ačkoliv vím, že to sem skutečně nepatří, nicméně nemohu se ubránit potřeby sepsat to, dokud je to čerstvé. Tak tedy:Spáchám to stručně.
1. Václav Klaus (dále jen Kikina) se již před samotnou historicky první přímou volbou prezidenta proti ní ohradil. Řekl mimo jiné, že nového prezidenta zvolí média. (Jak zpívá Macháček v MIG21: "Mažou mi medy z médií..") To je snad (vlastně nejen to) jediná věc, kdy s Kikinou musím, i když třeba nechci, souhlasit. A pamatuji-li si dobře, řekl i něco ve smyslu, že se k tomu dále nebude vyjadřovat - před 2 týdny postoupili Zeman a Schwarzenberg a on si jen rýpnul, že jsou oba levice. Pak se do toho ale začal sráti ve velkém, a to nejen on - celá jeho genitální (pardon, geniální) famílie. Junior (po vzhledové stránce fakt model) paroduje K. S., Lívie si rýpne do manželky K. S., že není Češka a že nemluví česky (sama původem Slovenka). Pak podpoří Zemana - podle mého skromného mínění by do toho už Kikina neměl nijak zasahovat, tzn. nikoho z nich nepodporovat a nikoho z nich neshazovat. A třešničkou na dortu je jeho SMS, kde vyjádří, že v případě zvolení K. S. bude emigrovat. (Ale všimněte si, co ta média nedokáží - jistá osoba to pošle do novin a rázem je toho plný internet, tomu se říká soukromí. Tady zrada na Klause ze strany jisté osoby, nemorální.)

2. Favoritem byl Jan Fisher, pak se vynořila jeho komunistická minulost. Kariérista!, psala média. Vlezdoprdelka! Prostě antikampaň. Do toho se proti němu vyslovili různí herci, zpěváci, prostě umělci - chcete-li celebrity :D (Nedokážu si představit, kolik z voličů a jestli vůbec někdo dá na "radu" svého oblíbence. Asi naivně doufám, že nikdo. Holt demo-demokracie, jak zpívá Tomáš Klus, aneb Nech se ovlivnit ostatními a dělej, co ti nakukaj!) Takže nakonec Fisher ostrouhal.

3. Naopak překvapením byl postup Karla Schwarzenberga do 2. kola. Jeho "punková" kampaň, heslo Volím Karla! (tedy ne Schwarzenberga, ale prostě Karla) a prostě boom. Myslím, že se ten hromadný postoj k němu začal měnit po prezidentské diskuzi na ČT, kterou jsem sice neviděla, ale pak byl internet plný toho, jak tam on perlil (myšleno v pozitivním smyslu). Facebook plný voleb, vlastně zejména Karla. Móda. Trochu LOL, ne? Chvílemi mi to přišlo jako reality show a masivní podpora někoho z adeptů o vítězství několika miliónů nebo smlouvy na nahrávání desky. Písně pro Karla! Vrcholem bylo pěvecké vskutku dílo od Bereniky Kohoutové (asi už ji nebaví hrát "Tatínkovu holčičku", tak chtěla udělat díru do světa zpěvem a humbuk kolem K. S. se jí hodil), že jsem si říkala, jestli chci já být součástí tohoto? Celé, ač mi ten punker byl sympatický, to byl kýč jak prase. Ale pomohl.

4. Po výsledku 1. kola voleb si v Otázkách Václava Moravce na ČT aktéři (tedy Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg) defakto slíbili, že jejich kampaň nebude negativní. Jenže pak, koncem toho týdne, šlápl K. S. vedle, když řekl, že Benešovy dekrety jsou neplatné (ve skutečnosti jsou vyhaslé, což pak uvedl na pravou míru a vysvětloval.. ale to už někteří slyšet nechtěli) a že by podle dnešního evropského práva skončil Beneš před soudem v Haagu. Toho využil M. Z. a překrucovalo se to, začalo se hrát na češství a zase se otevřela 13. komnata nás Čechů. Vrcholem byl včerejší silně lživý a protischwarzenbergovský inzerát v Blesku, který, jak víme, čte značná část české populace. Tým kolem M. Z. se od toho distancoval, dobře. Autor byl svině, tak jako tak.
(Jinak se kampaň vedla ve stylu - "Nevolte Zemana, je to pokračování Klause - chtějí dokončit to, co započali v 90. letech s opoziční smlouvou a bláblbá" a "Nevolte Schwarzenberga, má ho pod palcem Kalousek - ten bude jmenován guvernérem ČNB a blábláblá".)

5. Výsledek beru. Miloše Zemana jsem nechtěla, a to od začátku. Ale tak dejme tomu - není extra proti EU, tím pádem by nemusel dělat republice takovou ostudu jako Kikina (já také nejsem extra europříznivec, ale to, co předváděl Kikina bylo moc!), zároveň se nebrání spolupráci s Ruskem a Čínou (jsou to sice státy nedemokratické, ale co do obchodování, má to potenciál). Zároveň se chce zúčastňovat zasedání Parlamentu i Senátu ČR, což je pozitivní do té doby, než do toho bude příliš kecat a než bude chtít prosazovat jen vlastní zájmy (zdravím Kikinu).
Jeho rétorika se mi líbí - citáty, různé metafory.. Jenže! Arogance ve stylu "Jsem víc" (jeho dnešní tiskovka mi přišla jako jeho výsměch nám všem) a rýpání. Lži. Nehledě na fakt, že nám (rodině) zdálo, že na tiskovku přišel už trošičku ve stavu alkoholového opojení. Jo - já se bojim toho, že nás bude reprezentovat podobně jako Rusko Boris Jelzin.

Inu, závěrem - jelikož prezident těch pravomocí nemá tolik, nemusíme se bát nebo naopak těšit z případných extrazměn. Já se bojim toho, že nebude stát reprezentovat tak, jak by bylo hodno. Uvidíme, co přijde. Ale malá rada pro Miloše:
Když se nebudeš chovat tak povýšeně a pln zloby, třeba mi i přestaneš vadit!

Sudka, která se v dalším článku bude věnovat věcem, které už do soudku tohoto blogu patřit budou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Archiv: 2012 --- 2013