"Budoucnost patří těm, kteří věří svým snům.."

Ačkoliv to tak možná nevypadá, můj současný design je optimistický. Že se jeden den nevydaří, že něco třeba i mimo hubnutí člověk podělá, nebo ... ještě z člověka nedělá někoho špatného, natož prohlásit o celém životě, že stojí na nic. To bychom si všichni měli uvědomit. Mějme se rádi.člán


článek o ZP (od 28.10. jsem čistá - bez ZP, ale vím, že to může kdykoliv přijít zas)

Angela Gossow

1. listopadu 2013 v 23:27 | Sud |  Inspirace-motivace Sudice
Začátkem tohoto roku jsem sem napsala článek o tom, jak přestanu díky jednomu německému dokumentu konzumovat bílý cukr. Troufám si říct, že se mi to povedlo - tak na 75%, což považuju za úspěch. Rafinovaný cukr je zlo a já na tom zle byla závislá. Ale čím déle to vydržíte, tím menší je pak chuť. Že jsem měla několik ujetí, o tom teď nemluvím.


To jen tak úvodem. Ten německý dokument dala na Facebook jedna tuze zajímavá osoba. Je jí zpěvačka mé oblíbené kapely - Angela Gossow z Arch Enemy (podíváte-li se doleva, uvidíte ji :) ).

Obdivuju její "kariérní růst". Víte, jak se dostala do kapely, ve které předtím zpíval muž? Dělala pro hudební magazín (och, jak já bych ráda.. a třeba na to dojde, proč ne) a když měla rozhovor s kytaristou Arch Enemy, šoupla mu demo své kapely. A ejhle, zalíbilo se. Hlavně díky ní je ta kapela teď tam, kde je. Ona to všechno zařizuje sama - je zároveň manažerem kapely.
Tu vám dám odkaz na tu, jejíž část vidíte vlevo: (Je to metal, což nepředpokládám, že tady někdo poslouchá - ale zkuste aspoň ten hlas - je to borka :D)
Další důvod, proč ji obdivuju, je její filosofie. Stručně řečeno: už jen ten název předešlé písně. A anarchismus - jo, mně, člověku, který má rád pravidla a je trochu punťa (perfekcionista) je tohle děsně blízký. Ostatně, ona asi bude taky punťa, cílevědomá.
S tím souvisí její postoj k přírodě a zvířatům. Angažuje se u organizace PETA. V jednom rozhovoru prohlásila, že kdyby teď nedělala to, co dělá, tak by nespíš byla někde na lodi a bojovala za záchranu velryb, či někde v pralese bojovala proti kácení.
Své mínění "zužitkovala" v tomto klipu. Jestli nejste plnoletí, youtube vám jej nespustí.
A s tím souvisí její veganství. Mimochodem, víte, že dneska je Světový den veganství? Proto ten článek píšu dneska. Mně totiž bylo doporučeno ze zdravotních důvodů něco takového podstoupit. A jo - šla jsem do toho. Ale ne nějak radikálně. Každopádně, mléčné výrobky mi zasra-y střeva a nejspíš díky tomu mám ten bachor. Z masa jím bez obav jen krůtu (máme vlastní) - kuřata plná hormonů jsou docela děs, nemyslíte? (Bez ohledu na to, jeslti to je od idiota Babiše, se kterým nebude líp nebo z Polska.) A další masa (mimo ryb) mi ani nějak extra nechutnají. A moje krevní skupina A dokonce doporučuje vegetariánství.
...prostě všechno nějak souvisí se vším, všechno je nějak propojené a mně přijde, že teď je ten správný čas to zkusit. Začít. Neřeknu vám, jestli jsem vegetarián. Jestli jsem vegan. Řeknu vám, že jsem člověk, který na sobě dělá pokusy, chce být zdravý a chce mít dobrý pocit z toho, že nepodporuje humusy běžně se dějící...
A tahleta zpěvačka, veganka Angela Gossow je také kulturistka - teda né přímo tak, ale namakaná je pořádně. Na FB dává často různé motivační obrázky, cvičí HIITy a celkově na mě má tahle osoba docela vliv...


Živě jsem Arch Enemy viděla jen jednou a to jen trochu.. A příští rok sem přijedou a mně to nevyjde. Nu což, až mi to vyjde, tak budu vypadat jinak. A dostanu se na autogramiádu (díky MetalFeste a MastersOfRocku, že tyhle věci umožňuješ) a poděkuju jí :)

Pokud jste článek dočetly, těší mě to. Pokud vás zaujalo něco z toho, co jsem o ní napsala, těší mě to ještě víc. Pokud se vám zalíbila hudba, těší mě to nejvíc, protože jsem to nečekala ;)

Tak zdar,
Sudka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Amebix Amebix | Web | 2. listopadu 2013 v 8:07 | Reagovat

Ani jsem nevěděla, že má Angela tak skvělou postavu, Arch Enemy jsem nikdy moc neposlouchala, jsem spíš do černého kovu. :-) (Snad se neznáme osobně. :-D)

2 Luca Luca | Web | 2. listopadu 2013 v 8:11 | Reagovat

Líbí se mi tvůj blog, přečetla jsem si nějaké články a působíš jak vpohodě holka, nejsi očividně žádná vyfintěná pipi a za to u mě vždycky holky sbírají body... Ten článek o cukru si musím najít. Já ho teď hodně nahrazuju třtinovým cukrem nebo medem když sladím kaše nebo kafe... ale třeba v kupných věcech neovlivníš jaký tam dají, že... Jinak ženská to je krásná, mě se nelíbí úplně vyhublý ženský, spíš štíhlý a vysportovaný a to ona asi bude. S vegetariánstvím/ veganstvím, kéžbych na tom byla jako ty. Že bych maso nepotřebovala. Já byla odmala hodně na maso. A FAKT HODNĚ. Teď už se to mírní, ale dřív když jsem nepojedla maso jako bych nebyla... problém je samozřejmě etický v tom všem okolo, nelíbí se mi jak jsou ty zvířata chována a můžu remcat stokrát ale jestli si pokojně požeru pak kuřecí, nikdo mě nemůže brát vážně. Prostě se do té mašinerie zapojuju... otázka je co teď? V nejbližší době asi žádnou farmu na zvířata abych měla vlastní nebudu mít, takže tak... a to maso mi fakt chutná. A vždycky jsem ho tak nějak v jídelníčku potřebovala..

3 Luca Luca | Web | 2. listopadu 2013 v 8:12 | Reagovat

Jo a to že vše souvisí se vším a že nám osud takhle ukazuje a popostrukuje nás kudy kam, to je pravda :) To mi věř :) Řiď se instinktem.

4 Slečna A. Slečna A. | Web | 2. listopadu 2013 v 10:48 | Reagovat

Tse, že tu není metalista :D Poslouchám metal :))

Jo, ty kuřata napuštěná  hormony nejsou to nejlepší, ale já když nejím maso, tak zaprvé okamžitě chudokrevnost a za druhé, pomáhá mi maso lépe fungovat. Hold hádám, každý to máme jinak :)

A  máš pravdu, je lepší si koupit normální tvaroh a namíchat si ho podle chuti a tak to taky dělám! :)

5 Mrs.Moustache Mrs.Moustache | Web | 2. listopadu 2013 v 18:05 | Reagovat

Já teda metal přímo neposlouchám,tohle řvaní tak dlouho moc nemusím,ale poslechni si třeba Black Veil Brides - Coffin,tam je trochu screama a tu kapelu mám ráda :)
Kvalita kuřat je strašná,to je pravda,ale popravdě nedovedu si představit,že bych vypustila maso... a bez mléčných výrobků? :D zrovna mám chuť na jogurt :D :D

6 tobesomebody tobesomebody | E-mail | Web | 2. listopadu 2013 v 19:22 | Reagovat

Svatá pravda. Zrovna píše v matuuritní práci stránku o cukru :-)

7 femme-mince femme-mince | Web | 7. listopadu 2013 v 10:31 | Reagovat

Dočetla jsem a zaujalo mě to. Pro mě jsou to samé novinky :-)

8 Amebix Amebix | Web | 8. listopadu 2013 v 23:29 | Reagovat

Mezi snídaní a obědem rozhodně ne, tam jsou jen čtyři hodiny, proto ten čas uvádím, žejo. Kolem páté už jsem hlad měla, ale čekala jsem na mamču s něčím k jídlu (a nedočkala jsem se :-D), jak jsem psala Katce. :-) Nicméně, když se podíváš na ostatní jídelníčky, pokaždé nejím takhle. To bych asi vážně umřela hlady. Nelze soudit podle jednoho dne...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Archiv: 2012 --- 2013