"Budoucnost patří těm, kteří věří svým snům.."

Ačkoliv to tak možná nevypadá, můj současný design je optimistický. Že se jeden den nevydaří, že něco třeba i mimo hubnutí člověk podělá, nebo ... ještě z člověka nedělá někoho špatného, natož prohlásit o celém životě, že stojí na nic. To bychom si všichni měli uvědomit. Mějme se rádi.člán


článek o ZP (od 28.10. jsem čistá - bez ZP, ale vím, že to může kdykoliv přijít zas)

Bilancování nad 2013 a vyhlídky 2014

29. prosince 2013 v 19:32 | Sud |  Sudka blije (žvaní)
Blíží se konec roku. Jsem tvor přemýšlivý a dumající, takže nějaké shrnutí by v mé hlavince nebo spíš rovnou v deníčku (je divné psát si už skoro 9 let deník resp občasník?) objevilo tak jako tak. Ale tady na blog.cz vídám dnes mnoho článků plných ohlédnutí. Mám chuť to sesmolit také, ačkoliv původní záměr blogu nebyl dělat tady z toho něco extra osobního… Jenže tenhle rok pro mě byl zlomový a když se to tak vezme, byla by škoda to nějak neshrnout.LEDEN
Začátek roku byl plný depresí. Ztloustla jsem a hned někdy 3. 1. jsem hltala plno článků o hubnutí, četla jsem i o půstu a snad i nějaký den nejedla. Bylo to zbrklé, uznávám. Nicméně jsem 5. 1. viděla a FB obrázek, který tam dala Angela Gossow. No, prostě všechno souvisí se vším… A také jsem se rozhodla, ač plna strachu, že zkusím fitko. Někde tady, možná v únoru se ke mně dostane dokument o tom, jaká sračka je rafinovaný cukr.

ÚNOR
Začátkem jsem úspěšně uzavřela ZS a začala jsem cvičit 30 Days Shred. Tentýž měsíc jsem byla poprvé na fitboxu. A navštívila jsem psycholožku, ke které chodím doteď. Kniha Asertivitou proti stresu. Zbavuji se některých naušnic a beru si menší labretku, než kterou jsem nosila asi 4 roky. Pomalu začínám chápat, že když budu snídat 3PL müsli s trochou mléka a svačit jablko, nepovede to k tomu, k čemu chci.

BŘEZEN
První měření na bodystatu. Další splněný sen - koncert oblíbené kapely, které dělala předskokana ještě oblíbenější kapela;) Někdy tady se seznamuji s duševními příčinami nemocí a knihou Miluj svůj život. (S tou jsem se seznámila už dřív, ale nebyl čas = klid, soukromí, až jsem ji musela vrátit zpět do knihovny.) Píše se intenzivněji příběh, který ani nezačal. Antibiotika na akné? Nechci! Ale zkouším.

DUBEN
Mrzne a padá sníh. Jeden z nejemotivnějších koncertů vůbec. Zařizuji si členství tam, kam chodím cvičit dodnes. Zároveň semtam fitbox. Snaha myslet pozitivně. Dozvídám se, co může způsobit mléko a výrobky z něj. Zkouším, co udělá moje pleť, omezím-li to. Ok, střídá se to… Znám duševní příčinu akné. No, tak co s tím? … Blíží se koncert té dokonalé…

KVĚTEN
…té, jejíž písničky mě taky dosti ovlivnily. P!nk. Její ruce. Taky budu mít takové a až to tak bude, nechám si udělat tetování (pozn. záměr byl listopad 2013; byla jsem naivní). V metru vidím jedu osobu. Léčivé kameny, léčba bylinkami. Ani na bolest hlavy si nevezmu Ibalgin, ne.

ČERVEN
Zbavuji se černých vlasů. Úspěšně zvládám LS, což se (ruku na srdce) stalo díky tomu, že jsem měla štěstí jak bejk. Je to motivace k tomu zkusit to… Protože nezkusím-li to, do smrti budu litovat. Mám dole nějaká kila a nemíním je přes prázdniny nabrat.

ČERVENEC
Pouštím se do hubnutí se ségrou. Seznamuji ji s kaloricketabulky.cz, vysvětluji nějaké základy zdravého stravování. Chodím běhat u nás po vesnici - ti lidi jsou mi u řitě. Pokrok. Ségra se občas vydává se mnou. V půlce měsíce vykolejím ze svých zásad, protože jsem si to dovolila, ale totálně jsem to přepískla. Nějaká kila jsou zpět a i přes režim se v tom plácám.. prostě ZP sem, nejezení tam. Říkám o svém záměru.

SRPEN
Potkávám osobu, kterou jsem více než 2 roky neviděla. Potvrzuje se mi, že naposled neznamená naposled. Myslím na to, jsem šťastná, ale… žeru a žeru. Do toho by se mohl začít psát i trochu jinak příběh, který ani nezačal. Návštěva Dr., nějaká drobná nesrovnalost se štítnou žlázou. Zároveň gynda a prášky na srovnání menses, který mi blbne od dubna.

ZÁŘÍ
Přestávám si zapisovat do kaloricketabulky a řídím se "citem", opět pravidelně cvičím Jillian. Blíží se mi škola, kila z konce června mám zpět. Mám motivační dopis a prostě to zkusim. Co bylo v sprnu, je pryč. A příběh, který nezačal, definitivně (ale co je to definitivní?) končí. I tak děkuji.

ŘÍJEN
Další ze splněných snů. Mám důvod být šťastná. Dozvídám se o tom, co mi způsobilo moc bílkovin. (O těch prázdninách jsem měla (proč, kurva?) i 100g na den! Veganství? Od ledna mám nastudováno poměrně dost a teď cítím, že je na čase to "zkusit". Jedna ze zásadnějších Tak co mám jíst, (P. Fořt). Jsem pochválena psycholožkou. Přiznává se mi, že v únoru mi nevěřila (což mi přijde.. neprofesionální, nicméně těší mě to).

LISTOPAD
Je to 5 let od… a já to tetování nemám. No, nejde tu jen o ruce, ale i o finance. Až na tom budu líp, tak bude. Je tedy oficiální, že odjedu. Budu prodlužovat. Jsem přesvědčena, že je to správný krok. Prášky neberu a díky tomu menses v prosinci nepřijde.

PROSINEC
Mám po zaokrouhlení 60kg, což je.. hustý. (Před 15 měsíci to bylo po zaokrouhlení 80kg.) Jedu si více méně ve veg- stylu a celkově mě zajímá duchovno. Mě. No, co.. mě to zajímalo vždycky. Jenom pořád tak trochu tápu. Jenže bez toho bych to nebyla já. Odevzdávám část bakalářky. A ač spokojená (relativně, neboť SPOKOJENOST je něco jiného), začínám mít strach z toho výjezdu.


… takže na to, že 21. 12. 2012 byl ten Konec světa, musím říct, že je to supr. Vlastně teprve od toho konce světa mě to začalo víc bavit.

Mám na to vůbec? Nezhroutím se tam? Zvládnu to všechno? To jsou otázky, které mě "drobet" trápí. Ale! Nejsem přece žádná lemra, ne? Jsem samotář a soběstačná a když chci, tak si vždycky!!! poradím. A tak to bude i v Dojčlandu. A basta! No bóže, tak se nepovídám na jisté festivaly, které jsem u nás chtěla navštívit. Na ty kapely dojde jindy! A že taťkovi (a sobě taky, hehe) tím, že nebudu doma, neposkytnu původně plánovaný dárek k narozkám? Tak jindy!

Kde to pokulhává, jsou vztahy. No. Kapitolka. Díky mému sebevědomí se tomu bráním jak čert kříži a nejspíš ze mě i vyzařuje něco, co dává ostatním najevo, že "ne-e". Sama nevím, jak moc to chci změnit. Ne, fakt - já si nedokážu odpovědět na otázku, jestli chci být (fejsbukovsky řečeno) ve vztahu… Přitom už sama musím uznat, že zas taková hrůza nejsem. Obézní nejsem, oblíct se umim, milá umím být taky a smysl pro (černej jak noc) humor mám taky.

Sere mě akorát moje pleť, teď se zase zhoršila. Prej: "Odmítání sama sebe. Štítivost vůči sobě. Nerealizovaná sexualita."; nebo: "Dermatologické problémy jsou problémy kontaktu. Může to znamenat, že nechceme zvenčí nic přijmout, ale také, že nejde ven to, co by ven chtělo. Akné ukazuje, že člověk není se svými emocemi vyrovnán a že je potlačuje. Nebraňte svým citům a bez zábran je vyjadřujte, pak se ve vás nebude hromadit nic, co byste už nezvládli a nebude si hledat cestu ven vaší pokožkou." Takže příčinu bych věděla, a sedí na mě, jen nevím, jak se toho zbavit. Souvisí to se vztahy. Že jsem teplá, s tím jsem se smířila (přiznat si to znamená smířit se, ne?:/) v 16. No. Jenže se to o mně skoro vůbec neví. Kámen úrazu?
Ok, tak si slíbím do příštího roku pár věcí:  • zavolám obvodní, aby mi překontrolovala štítnou, neboť to nechci podcenit...
  • · do března naberu aspoň 3kila svalů a shodím aspoň 3kila špeků
  • · budu mít taková záda, abych si mohla v listopadu dopřát tetování
  • · víc se rozkomunikuju (ostatně nic jiného mi nezbyde v tom Dojčlandu, ale tu je to myšleno tak, že potlačím svoje asociální chování)
  • · půjde to ven (i když si fakt neumim představit, jak doma řikám: "Mami, tati, jsem lesba.")
  • · budu se věnovat škole tak, aby vše vycházelo
  • · budu pokračovat v mém stylu stravování a myšlení celkově (ale černého humoru se nezbavím! - však se to nevylučuje, nebo…?)
  • · jestli na tom budu únosně s financemi, udělám si řidičák (protože tím, že budu říkat, že to nepotřebuju a že bych to neuměla a že nechci tu zodpovědnost, si moc nepomůžu)
  • · pozitivno, které bude ve mně, se budu snažit přenést k nám domů, budu podporovat ségru i rodiče
  • · stanu se lepším a spokojenějším člověkem

No, pěkně jsem se rozepsala. Mám nutkání to nezveřejnit, ale tím ublížím akorát sobě… Takže tak. Jsem anonymní, tak co. A i kdyby, vlastně...

Sud
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 femme-mince femme-mince | Web | 30. prosince 2013 v 9:32 | Reagovat

To je skvělý článek :-) Moc ti fandím a přeji, aby ti vyšlo všechno, co máš v následujícím roce v plánu. A k tomu výjezdu... myslím, že každý, kdo takhe někam poprvé vycestuje se alespoň krapet bojí, ale je to báječná zkušenost. Určitě ti to přinese spoustu nového ;-)

2 Estella Estella | Web | 30. prosince 2013 v 14:46 | Reagovat

Tak tenhle článek mě úplně dostal..je tak upřímný a tak konkrétní, asi si ho přečtu ještě jednou. Líbí se mi, jak můžeš díky deníku zpětně shrnout a zhodnotit uplynulý rok. A že vidíš pokroky a vývoj. A že máš plány, co dál. Pokud se odhodláš "jít s tím ven", jak píšeš, tak držím palce, mám takové kamrádky a obdivuju je za jejich sílu. To Německo bude fajn, určitě ti to mnohé dá. Jinak se koukám, že i když chodím pravidelně na tvůj blog, nemám tě v SB, tak s dovolením spřátelím, pokud nebudeš proti.

3 Mandie :) Mandie :) | Web | 30. prosince 2013 v 15:36 | Reagovat

Za 15 měsíců 20 kilo dole? Klobouk dolů !! :)))))))

4 Sally Sally | Web | 30. prosince 2013 v 19:08 | Reagovat

Pro mě ten konec světa znamenal taky spíš příchod štěstí a úspěchu.. Snad se ti bude dařit i nadále a doufám, že jsi na sebe opravdu pyšná, co jsi dokázala :)
Opravdu krásný článek... Hodně štěstí s tím vším! :)

5 Mona Mona | Web | 30. prosince 2013 v 20:22 | Reagovat

uau perfektný článok, pobavila si ma. a som ohromená, ako otvorene hovoríš o svojích problémoch, trápeniach a nedostatkoch. ja ich mam hromadu, asi som po ootcovi, čo už mierumilovný človek už zo mňa nikdy nebude. som hnusná ale snažím sa to zlepšiť. :P gratulujem k uspechu 20 kg to nieje len tak, kedze ja niesom schopná dať dole 7, takže sánka dole kočka! prajem veľa šťastia a odhodlania, ked budeš vaším vravieť o TOM :)

6 Date tree Date tree | E-mail | Web | 30. prosince 2013 v 23:27 | Reagovat

Díky za super zhodnocení tvého roku na blogu. Jsem zde prvně a moc se mi to líbilo :)
- Také bych ráda udělala něco s váhou, ale jsem na to asi moc líná a není mi to souzeno :D
- Jaké chceš tetování? :)
- Jo, tak tohle předsevzetí bych také chtěla dodržet - stát se lepším a spokojenějším člověkem.. asi to bude chtít nějakou terapii :X

7 Theresa Theresa | Web | 31. prosince 2013 v 0:05 | Reagovat

Krásně napsáno. Obdivuju,jaký máš přehled co se v jaký měsíc stalo. Já z toho mám v mém případě lehký bordel. S tou sexualitou nevím,nemůžu soudit. Četla jsi Pretty Little Liars? Emily (jedna z hlavních postav) se k tomu přiznala a i přes počáteční reakce některých idiotů se s tím smířil lehce každý. A aspoň poznáš kdo je skutečný přítel a kdo ne. Věř mi, kdyby mi to řekla moje nejlepší přítelkyně,stála bych při ní;). Neboj se.

8 Mandie :) Mandie :) | Web | 31. prosince 2013 v 15:14 | Reagovat

Dobrá, tak 20 nebo 16, i tak je to parááááda!!!! :)

9 Kerstin Kerstin | Web | 31. prosince 2013 v 19:16 | Reagovat

Wow, si dobrá že si pamatuješ co se v jakém měsíci stalo. No já kdybych si to takhle napsala, tak bych se vrátila k věcem, na který myslet moc nechci a měla bych z toho opět špatný myšlenky :(

10 Violet Violet | Web | 1. ledna 2014 v 14:37 | Reagovat

Páni! 20 kilo dole je teda pořádný úspěch! :) Přeju ať se vše vyplní  a daří se!!

11 Zoey* Zoey* | Web | 1. ledna 2014 v 20:19 | Reagovat

Skvělý článek :) a koukám, že jsi měla rok s úspěchy i s utrpeními :) ale hlavně, jestli sis vzala ponaučení a jedeš dál :)

12 Eve Eve | E-mail | Web | 1. ledna 2014 v 20:57 | Reagovat

Super, jak sis to sepsala. :)

13 Kačííí Kačííí | Web | 2. ledna 2014 v 15:21 | Reagovat

Jsi neskutečně silná osoba, držím palce, ať se dále daří a přeju hodně štěstí a splněných přání v dalším roce.

14 Slečna A. Slečna A. | Web | 3. ledna 2014 v 23:01 | Reagovat

Fíha, to bylo hodně emocí najednou. Ale super článek :)Hodně štěstí s těmi plány do následujícího roku :) A výjezd bude určtě super :))

15 ohmylovehandles ohmylovehandles | Web | 4. ledna 2014 v 19:02 | Reagovat

si odvážná a upřímná, to se cení:-)
něco mi mluví z duše...celý shrnutí je teda pořádně nabitý, tojo:D
Můžu se zeptat-ty jedeš do německa na studijní pobyt?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Archiv: 2012 --- 2013