"Budoucnost patří těm, kteří věří svým snům.."

Ačkoliv to tak možná nevypadá, můj současný design je optimistický. Že se jeden den nevydaří, že něco třeba i mimo hubnutí člověk podělá, nebo ... ještě z člověka nedělá někoho špatného, natož prohlásit o celém životě, že stojí na nic. To bychom si všichni měli uvědomit. Mějme se rádi.člán


článek o ZP (od 28.10. jsem čistá - bez ZP, ale vím, že to může kdykoliv přijít zas)

Dojčland, Dolčland

24. července 2014 v 15:51 | Sud |  Z jiného,německého, soudku
..über alles! (Toť zakázaná část německé hymny.) Němcí jsou přece ti mistři světa ve fotbale, ne? (Ve skutečnosti je mi fotbal jedno, ale je to fakt událost - naposledy to vyhráli v roce sjednocení BRD s DDR, v r. 1990, takže jsem tak trochu hrdá, že se to povedlo zrovna v době, kdy tu jsem.)

Už se mi to tu krátí. Hrozně moc to uteklo. Teď to vidim na menší filozofování. Jsem tu až do srpna, nicméně zkoušky již mám hotové, jen ještě nějaká seminárka nebo jak to nazvat.

Být na Erasmu pro hodně lidí znamená prochlastat to. A prostě si to užít. Nojo, ale co když člověk nepije? Já prostě neshledávám nic extra užitečného na tom, že se člověk baví tím, že pije. Že díky tomu, že chodí na párty, najde "mnoho přátel". Prostě tyhle věci nepobírám. Jo a do toho taky rozfofruje dost peněz, že.

Někteří lidé z jiných zemí již odjeli. A mně je to jedno, zatímco někteří z ostatních to div neobrečeli. Slibují si, jak se musí někdy vidět a děkujou si za super pospolu strávený čas. Vztahy jsou tak pomíjivý! To jako fakt za těch pár měsíců stihli navázat tak pevný přátelství? Fakt je to bude mrzet? Asi jo.. Jsou moc citliví. Nebo se nabízí otázka, jestli já teda nejsem moc chladná. Inu..

Ale jo, je to tu hezký. O tom žádná. Moc jsem si to tu ale neužila, přiznávám. Nicméně peněz mi zbylo relativně dost, tak si chci, než odjedu, udělat ještě nějaké výlety. Možná už v sobotu.

V Německu existuje něco jako koncesionářské poplatky. A musí to platit i zahraniční studenti. Teda "musí" - je to tak, že plno lidí to neplatí. Ani já nechtěla. Kor když peníze fakt srát za ty roky ještě pořád neumim. Jenže mi přišly celkem 4 dopisy s tím, že ten poslední už byl trochu výhružný. No tak jsem převedla přes 100 Euro :/ Doufám, že už budu mít pokoj. Ale co mě štve je to, že někomu přišel ten dopis jen 1 a nic. A někomu dokonce žádný.

Malý tip - pokud pojedete někdy na delší dobu do Němec, nepřihlašujte se na radnici. Je povinné (nebo spíš "povinné") se tam přihlásit, chcete-li tu být déle jak 3 měsíce. Díky tomu, že jsem se poctivě přihlásila, mě našel ten úřad pro rozhlasové a televizní poplatky. Německá byrokracie! Oujé. Přitom zpětně na univerzitě nikdo nekontroloval, zda se člověk přihlásil, či ne.

Akorát teda co se zaměstnání týká - práci vám dají právě jedině za předpokladu, že jste přihlášeni na tom úřadě. Já se tu pokusim ještě něco najít - zkoušela jsem již, za asi celkem 8 hodin práce mi přibylo 55 Euro. Jo, Němcům se žije jak prasatům v žitě.

Jak to mám s pohybem? V minulých 2 týdnech jsem to flákala. Pořád mě štve ten svůj břich, i když už i sama vidím, že je menší. Ale prostě.. Já nemám pupík jakko pupík, pořád přes něj "teče" horní špek. Postava za všechny prachy. Ale jo.. já si stěžuju, přitom vim, že bych mohla dělat mnohem víc. A asi ty cviky na břicho dělám i špatně. A kdybych neměla čas od času ty žranice, taky by to bylo jinde :/

V srpnu tu jedu na festival. Vlastně 2 - jedno je veganská akce (mimochodem tady jsem se zúčastnila a snad ještě zúčastním něčeho jako "veganských pikniků"). No a to druhé je hudební. Těším se, moc. Hrozně moc. Ale teda nevim, co s komunikací.. Nemyslim ani Sprachbarriere, spíš prostě to, že jsem nekomunikativní. Ale jedu tam se sebou a za kapelama. Ne za lidma. (Já možná něco jako tu sociální fobii mám, ale bývalo to MNOHEM horší.)

Vyhráli jste někdy něco? Já jo. Nevím přestě, zda i něco, když jsem byla malá - asi ne. Na základně jsem párkrát vyhrála nějakou tu jazykovou, a na prvním stupni dokonce matematickou (než jsem zblbla :D ), soutěž. No a loni jsem vyhrála müsli (teď už nevim, jesti to byl MixIt, nebo DasMüsli), protože jsem si dobře něco tipla. No a minulý týden jsem tady v Dojčlandu měla lístek, že si mám vyzvednout balík. Dokud jsem to částečně nerozbalila, nevěděla jsem, že jsem vyhrála soutěž, které jsem se zúčastnila pár týdnů zpátky. Myslela jsem, že mi přišly nějaké propagační materiály - občas tu podepisuju internetové petice skrz Peta Deutschland.

"Místo" propagačních materiálů na mě vykoukly materiály mý v současnosti nejoblíbenější kapely. Kapely, kterou uvidim v sprnu. Život mě baví.
Tak už cpu na blog i svoje vlastní fotky. Neni podstatný, že to triko nebudu nosit, protože je velký. Neni podstatný, že nemám přehrávač na LP desky. Trochu podstatnější je, že autogram bez osobního setkání "neni ono". A je sakra podstatný, že jsem šťastná a ráda jak málá (takže i to self porno je odpustitelný).

Sud

PS: Vyhráli jste někdy něco?
PS2: Uvažovali jste o studiu v zahraničí?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ko Ky Ko Ky | Web | 24. července 2014 v 17:34 | Reagovat

proč si myslíš,že moje doktorka je spíše k ničemu?

2 Ko Ky Ko Ky | Web | 24. července 2014 v 17:37 | Reagovat

Tedy ty jsi strašně hubená:)
ale takovou pěknou postavu máš:-)
jinak ti přeji,aby jsi si ty dvě akce co nejvíce užila ;)

3 Ko Ky Ko Ky | Web | 24. července 2014 v 18:14 | Reagovat

tak ona píše ATB jen když je to nutné, pokud by to nebylo nutné, tak je nedává a ATB mám po třetí to ano,ale ona je nedává jen tak:)
a na alergii se mě ptala, protože bych to i já měla vědět, ona si vše pamatovat nemůže, kdežto já ve svém věku a že se mi to píše do karty, kde jaké mám alergie, tak o to více bych si to měla pamatovat:)
a s tou váhou ví,že když se seknu není se mnou radno a když se mě takto ptá,že jí popravdě odpovím,takže spíše se k tomu hezky zachovala :) díky za přání k uzdravení :)

4 Ko Ky Ko Ky | Web | 27. července 2014 v 9:01 | Reagovat

Ahoj,je to výzva ze stránky www.30tidennivyzva.cz kde po zaplacení 99kč(nebo voucheru) pokud ho máš, můžeš začít tuto výzvu.Já jí měla jako dárek,takže jsem zadala kód z voucheru a mohu jí cvičit Zdarma.
Výzva se jmenuje(Zahoď kila POKROČILÁK) a to je druhá verze prvotní je(Zahoď kila STARTÉR).

5 Niki Niki | Web | 27. července 2014 v 23:27 | Reagovat

:) ak by ťa ešte zaujímal blog o islande: http://na-skok-vo-svete.blogspot.com/

PS1: keď som bola menšia a bola so u starkej, ktorá podávala keno, tak som si raz stavila na keno 10 :D a vyhrala som 340korun, čo bolo asi pre 8 ročné dieťa maximálny peniaz :D .. a odvtedy som nikdy na nič nestavila ani nič... ale čo sa inak týka, tak ám za sebou prvé miesta v medzinárodných súťažiach

PS2: študovala som vo Francúzsku

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Archiv: 2012 --- 2013